Jakość produktu

Jakość produktu jest bardzo ważnym aspektem z punktu widzenia potrzeb konsumenta. Koncepcja spirali jakości, opiera się na badaniu potrzeb użytkownika produktu, a także nieustannym doskonaleniu produktu. Daje nam to dwie podstawowe zalety: umiarkowaną cenę, a także przede wszystkim wysoką jakość.

Wyszukanie potrzeby oraz znalezienie sposobu na jej zaspokojenie
To potrzeba jest zawsze początkiem pomysłu na dany produkt bądź usługę, gdyż ich podstawowym zadaniem jest zaspokajanie potrzeb klientów w jak najlepszy sposób.
Określenie wymagań
Polega na opisaniu naszego pomysłu, tak by stał się on czytelny także dla innych osób. Zarówno dla tych, którzy będą pomagali nam go tworzyć, ale także dla odbiorców czyli konsumentów.

Przygotowanie prototypu
Jeśli chodzi o tą fazę to opiera się ona głównie na tworzeniu prototypu naszego produktu. Na dopracowaniu go tak, by wyglądał dokładnie jak tego oczekujemy, a także by spełniał swoje funkcje. Warto w tej fazie skorzystać z akredytowanych laboratoriów (więcej na: https://laboratoryjnie.pl/tag/akredytacja-laboratorium/), czy też akredytowanych technologów i specjalistów z danej branży, którzy pomogą nam w stworzeniu produktu.

Testowanie
Testowanie jest bardzo ważne, gdyż pozwoli na wykazanie ewentualnych błędów w produkcie. Z punktu widzenia jakości dostarczanej klientowi istotne jest wykluczenie możliwie jak największej ilości błędów zanim trafi on do klienta. Gdy zauważymy jakiekolwiek odchylenia produkt powinien wrócić do fazy prototypu i przejść ponowne testowanie.

Dostawy – etap dystrybucji

Dostawy odbywają się według specjalnych reguł, których celem jest utrzymanie niskiej ceny, ale także bezpieczeństwa zaopatrzenia.
Stałe badanie zadowolenia klientów jako stałe doskonalenie produktu
Badanie zadowolenia klientów, a także tego jak sprawdza się dany produkt, daje najlepszy obraz jakości. Pomimo wcześniejszego testowania w warunkach laboratoryjnych, to użytkowanie przez konsumentów w warunkach życia codziennego (zwiększona eksploatacja, a także upływ czasu) daje najlepszy obraz jakości i jest źródłem wskazówek jak doskonalić dany produkt.