Najlepsze używane auta japońskie za 20 tys. zł

Kwota dwudziestu tysięcy złotych wystarcza do zakupu około dziesięcioletniego samochodu kompaktowego, nowszego modelu miejskiego lub aut klasy średniej z początków drugiego tysiąclecia. Mimo kilkuletniego użytkowania na rynku motoryzacyjnym, nie zawsze wiąże się to z dużą eksploatacją modelu i wysokim przebiegiem. Skup samochodów może dysponować modelami różnej jakości, a pierwszy właściciel należycie dbający o swój samochód z pewnością wystawia go do sprzedaży w dobrej kondycji. Perełką spełniającą oczekiwania cenowe jest Nissan Micra K13.

Top 3 samochód japońskich do 20 tysięcy złotych.

1. Mitsubishi Lancer VIII (roczniki 2007 i 2008).

To, co wyróżnia ten model to obszerne wnętrze i trwałość. Przeprowadzane obserwacje wskazują, że użytkownicy rzadko dokonują wymian poszczególnych części, które charakteryzuje wieloletni okres wytrzymałości. Jedyne elementy samochodu najczęściej poddawane wymianie to oleje i filtry. Na samym początku Lancer dostępny był w sprzedaży wyłącznie jako sedan, później jednak zwiększono ofertę o hatchback. Cena drugiego pozostaje jednak wyższa od pierwotnej wersji. Jedyną wadą, podobnie jak innych samochodów produkowanych przez Japończyków, jest możliwość korozji- szybszej niż w innych markach samochodów.

2. Honda Jazz III ( roczniki 2009 i 2010).

Jazz przypomina wielkością klasyczne samochody miejskie, jednak wnętrze jest dużo bardziej przestronne. Dużym atutem modelu sa dodatkowe funkcje takie jak Magic Seats, która powoduje podniesienie tylnych siedzeń. Wykończenie tapicerek jest tak dobre, że trudno je zniszczyć, a postronny obserwator nie jest w stanie ocenić wieku samochodu na podstawie wyglądu wnętrza auta. Honda Jazz dysponuje tylko dwoma wariantami silników: 1.2 ( 90 koni) i 1.33 (100 koni). Ciekawą propozycją jest model hybrydowy IMA, który łączy zarówno silnik spalinowy, jaki elektryczny. Przy czym nie jest możliwa jazda wyłącznie na elektrycznym.

3. Suzuki SX4 (roczniki 2009 i 2010).

Na korzyść modelu działa to, że części wymienne są stosunkowo tanie. Samochód posiada 5 drzwi, jest bardzo funkcjonalny i naprawdę rzadko się psuje., nawet jeśli użytkowany jest na nierównych i uszkodzonych nawierzchniach. Jedynym mankamentem jest niewielki bagażnik, jednak wystarczający na zakupy czy przewożenie drobnych pakunków. Model często występuje na skupach samochodów.